ניקוי שיניים, החיסכון כולו שלכם

 

Tooth cartoon character

אין כמעט אדם בוגר שלא מצחצח את שיניו לפחות פעם ביום. עם זאת, גם המחמירים ביותר בתחום של ניקוי שיניים שמצחצחים שיניים אחרי כל ארוחה, סובלים מבעיות שונות בחלל הפה כגון עששת, דלקות חניכיים, חורים בשיניים, ריח לא נעים מהפה ועוד. האמת היא שאת כל הבעיות האלו ניתן למנוע לחלוטין ועל ידי כך לחסוך. הכוונה היא לא רק לחיסכון כספי אלא לחיסכון בזמן, באנרגיה וכמובן שגם בכאבים. הקפדה על היגיינת פה נכונה, חכמה ומוקפדת עלולה לחסוך לכם בקיצור ולעניין, לא מעט צרות.

באופן עקרוני אין שום מניעה משימוש במי פה או בתכשירי ניקוי אחרים, אבל ההמלצה הגורפת והדרך הנכונה ביותר להילחם במחלות שיניים וחניכיים היא הסרה מכנית של שכבת הפלאק שמצטברת על השיניים לאחר הארוחה.

לעזור לרוק לעשות את העבודה שלו

השכבה החיצונית שלמעשה עוטפת את השיניים שלנו מורכבת בעיקר מזרחן. כל מי שניחן בידע בסיס בתחומי הכימיה יודע ודאי כי הזרחן הוא חומר שמגיב במהירות לכל חומצה שהיא. משמעות העניין היא שעודף חומציות מוביל לפירוק של זגוגית השן שעוטפת ומגנה עליה, או בקיצור – חורים במקרה הטוב וטיפול שורש במקרה הרע…

החיידקים שמתפתחים בצורת פלאק על זגוגיות השן תורמים מאוד לרמת החומציות שמפרקת את מעטפת השן על ידי כך שהם הופכים את הפחמימות שאנחנו צורכים לחומצת חלב כחלק מהמטבוליזם שלהם. חלק מתפקידיו החשובים של הרוק בפינו הוא לסתור את החומצה על ידי העלאת ה PH  לרמה בסיסית יותר. ככל שישנו יותר רוב חיידקי (פלאק), כך תפקידו של הרוק נעשה קשה יותר.

החדשות הטובות הן, שבמידה ותבצעו ניקוי שיניים יסודי מדי יום ביומו, בסופו של דבר הרוק יעשה את שלו ותתבצע סתירה מלאה של חומציות הפלאק. ברגע שהשיניים חפות לחלוטין מחומציות מסוכנת, מתחיל התהליך ההפוך להרס הזגוגית שקרוי רה-מינרליזציה ובו נצמדים מינרלים לשיניים ובניית הזגוגית מתחילה מחדש.

לא לחפף, לצחצח!

במידה ואתם סובלים מדימומי חניכיים או כאבי שיניים רבים, ההמלצה היא לגשת לשיננית, לברר האם אתם יכולים לשפר את היגיינת הפה שלכם, להיצמד להוראות שתקבלו ו… לחייך חיוך נוצץ ולבן שיניים. בהצלחה ושיהיה לכם יום מחוי 

דילוג לתוכן